Utställning:


 

Strängnäs 140307
Domare: Ligita Lake
BIR Big Swede Angus
BIM CK CERT CACIB CHAMPION Komandorans Sanna


Handler Jill Kuoppa

 

Komandorans Walk of Life  Excellent

 
Handler Helena Frödin

 

Åbo 19/1 –14
Domare:  Simon Oliver, Serbien
Komandorans Isabella BIM CERT CACIB FIUCH
Handler Jill Kuoppa

 

SEUCH SE V 13 Komandorans Candy Man

 

Stockholm 8/12 13
Domare Nina Karlsdotter
Komandorans Candy Man BIR CACIB  SE V 13
Tack till handler Nathalie Larsson som gjorde ett bra jobb
Ägare Edvard Sohl och Henriette Solander

 

Växjö 2/11 13
Domare: Dan Eriksson
Komandorans Isabella BIM, CERT, CACIB,  SEUCH DKUCH
Handler Jill Kuoppa
 
 

Komandorans Raiving Gambler CK

 
Ägare Per Ekros

 

Solvalla 1/9 
Domare: Karl-Erik Johansson
Komandorans Candy Man BIR CERT CHAMPION
Ägare Henrietta Solander och Edvard Sohl
Komandorans Isabella BIM CERT
Tack Jill för att du hoppade in i ringen och
sprang in ett BIM och CERT till Isabella
 

 

Bornholm 17/8
Domare: Birgitte Schjöth
Komandorans Isabella Btk 2 CERT
 

 

 

Askersund 10/8
Domare: Birgitta Svarstad
BIR Komandorans Fernando
BIM Börös Bajnok Ariel

Komandorans  Darling Pretty, HP




Tack till handler Susanne Berger

 

 

Österbybruk 130526
Domare: Myriam Vermeire, Belgien
Komandorans Isabella BIR, Cert, CACIB
Komandorans Candy Man BIM, Cert, CACIB
Ägare: Henriette Solander och Edvard Sohl [Candy Man]

 

Svenska Mastiffklubben  Södra Näs 130525
Domare: Tracey Aktinsson, England
Komandorans Darling Pretty BIR valp
Handler: Helena Frödin
Ägare: Carina Blom och Tim Ansseuw

 

Danska Mastiffspecialen  130511
Domare: Bas Bosch
BIR CERT Dansk Champion Komandorans Fernando
BIM Farm O Snoring Dog Ohline


 

Danska Mastiffspecialen  130511
Domare: Bas Bosch
SECH FINCH DKCH NORDCH Komandorans Fernando




Danska Mastiffspecialen
Hugedogge Balder junior 2 junkl
efter Komondorans Mr Tamburine Man



Kista 30/3
Domare Bo Skalin

BIR Chivaz
BIM, CERT, CACIB Komandorans Sanna



 
Komandorans Fernando ck Bhk 2 R-cacib

 

 

Malmö 23/3
Domare Inger Dahle, Norge
CERT Bhk 2 Komandorans Raiving Gambler
ägare Per Ekros


 

Strängnäs 10/3
Domare Carl-Gunnar Stafberg
Komandorans Fernando BIR, CACIB
Komandorans Sanna BIM, CERT, CACIB


 

Göteborg 6/1
Domare: Per Svarstad
Komandorans Raiving Gambler,
bhkl 2, CERT

 

 

Göteborg 5/1
Domare: Nils Molin
Komandorans Raiving Gambler, bhkl 2, CERT

 

 

Komandorans Fernando SEUCH FIUCH SEV-12

 

Stockholm 15/12
Domare:  Bas Bosch

Komandorans Fernando BIR SEV-12 CACIB
BassMass Nanni Di Bianco BIM



 
Domare:  Bas Bosch
Komandorans Isabella SEJU –12 ck Btk 2

 

 

 

Sundsvall 13/10
Domare: John Jacobsen Norge
Komandorans Sanna, Excellent

 

Åland 29/9

Domare: Dubravka Reicher
Komandorans Fernando BIR, CERT CACIB Finsk Champion


 

Sofiero 8/9
Domare: Rodi Hubenthal
Komandorans Raiving Gambler, Excellent

ägare Per Ekros

 

Gimo 9/9
Domare Trine Gustavsen
BIR Komandorans Fernando
BIM CK, CERT Komandorans Isabella
Tack Nathalie Larsson för hjälpen

 

Högbo 31/8
Domare: Kenneth Edh

BIR Harley BIM CERT Komandorans Isabella
Handler Anna Wetterlöw

 

 

Eskilstuna 19/8
Domare: Colette Muldoon, Irland

Komandorans The Winner Takes It All
BIR, CERT, CHAMPION
Ägare Madde Johansson
 

Askersund 11/8
Domare Nemanja Jovanovic
Komandorans Benedictus BIR, CERT
Ägare Sofia Dahl

 

 

Köping 22/7

Grupp Domare:  Hans Lehtinen Finland
Komandorans Fernando BIG 4



Domare Göran Bodegård
CERT Komandorans The Winner Take It All


 
Bästa valp Komandorans Benedictus
Ägare Sofia Dahl

 

BIR, CACIB, BIG 4 Komandorans Fernando
CERT Komandorans The Winner Take It All
Bästa Valp Komandorans Benedictus


 

Tvååker 6/7
Domare: Diane Anderson
Komandorans Cloudy BIR valp
Ägare Fredrik Andersson

 

 

17/6 Ballerup Danmark
Domare: Marja Talvitie Finland
BIR valp Komandorans Angelina
Ägare Jacqueline Von Gross, Skogås



Avesta 16/6
Domare: Arne Foss
Komandorans Benedictus, BIR-valp
Ägare: Sofie Dahl, Frövi





Avesta 16/6
Domare: Arne Foss
Komandorans Fernando, BIR, Cacib



Avesta 16/6
Domare: Karl-Erik Johansson
Komandorans Fernando, BIG 3

Vallentuna 27/5
Domare: Gabriel Gamarra
Komandorans Candy Man, Excellent





Vallentuna 27/5
Domare: Gabriel Gamarra
Valpklass
BIR Komandorans Angelina



 
Vallentuna 27/5
Domare: Gabriel Gamarra
SEUCH Komandorans Fernando BIR, CACIB
Vakondas Hell Sveahovs Asynja





 
Österbybruk 26/5
Domare: Jurate Butkiene
Valpklass Komandorans Angelina BIR
Komandorans Jack BIM





 
Österbybruk 26/5
Domare Jurate Butkiene
SEUCH Komandorans Fernando BIR, CACIB

 


Västerås 28/4 - 12

Domare Hans Ahlgren
BIR  SEUC  Komandorans Fernando



Västerås 28/4 - 12
Domare Hans Ahlgren
Komandorans The Winner Takes It All
Cert, 2:a bästa hane
Ägare Madde Johansson, Västerås